pecovatelske-zamestnani-pro-obcany-eu

Author: Eastern Europeans May 2015

Existuje mnoho občanů EU čekajících na bydlení v Anglii kvůli vysokému počtu dobře placených nabídek zdravotnických zaměstnání v této době přes celé Spojené Království. Ve skutečnosti nové statistiky ukazují, že práce v pečovatelských domech i live-in pečovatelské práce jsou dnes po celé Anglii trendem pro velké množství britských občanů, kteří prostě žijí déle a požadují live-in zdravotního pečovatele, aby jim poskytl profesionální péči. Zdravotnické pečovatelské zaměstnání v nabídce zahrnují pomáhat někomu, kdo žije doma, a sloužit jako asistent péče v rozrůstajícím se počtu pečovatelských domů v krajině.

Jiným aspektem vzestupu zdravotnických zaměstnání dnešní dobou v Anglii je, že je spojeno s více Evropany, kteří se rozhodují o přestěhování do Spojeného Království, pokud budou mít možnost zaměstnání. Mezitím nedávný průzkum pracovníků v EU zajišťuje, že kolem 60% lidí je „nespokojených s tím, kde momentálně žijí“. Tudíž typický pracovník z EU si může přát žít v Anglii, ale „je si nejist, jaká je nabídka ve zdravotnickém průmyslu,“ uvádí britský státní úředník, který vysvětluje BBC News, proč by tolik občanů EU mohlo hledat pozice v pečovatelských domech ve Spojeném Království.

Práce asistenta péče v Anglii

Potřeba najít smysluplnou práci - citováno 55% evropských respondentů v průzkumu londýnských novin - jako hlavní příčinou čekání na práci v anglickém vzrůstajícím zdravotnickém průmyslu. Dále pak většina pracovníků z EU by ráda zůstala doma v jejich rodné krajině, ale Anglie vypadá, že je vábí kvůli tomu, že je tam dnes tolik velice dobře placených zdravotnických pozicí v nabídce. Například to vypadá, že dnes nejlépe platově hodnocené práce přes celé Spojené Království souvisí se zdravotnickým polem; zatímco live-in pečovatele jsou vzrůstající částí trhu práce britského.

Hledání práce v systému zdravotní péče v UK


Podle dlouhodobého EU emigranta nedávno mluvícího s BBC TV News, když žil v rodné zemi se jejich zaměstnanecké okolnosti změnily kvůli recesi a nejisté ekonomice. Tudíž se tento EU emigrant rozhodl přestěhovat do Anglie.

Experti zaměstnání říkají, že tohle je případ dnes v celé Evropě; zatímco Anglie je ušetřena další recese s vzrůstem zdravotnického průmyslu, která musí pečovat o stárnoucí občany, kteří se často rozhodnou spíše pro pečovatelský dům, než aby byli umístnění do zdravotnického zařízení pro seniory nebo do nemocnice. Britský státní úředníci si myslí, že hodně pracovníků z EU opustili své vlastní zahraniční státní systémy zdravotnictví, protože upřednostňují pracovat a žít v Anglii, kde je zdravotnictví národním přínosem. Zároveň zdravotnický průmysl v UK je jednoduše velký byznys, který produkuje spoustu a spoustu práce pro kvalifikované zdravotnické pečovatele nehledě na to, ze který krajiny jsou.

Přitažlivost pracovníků EU pro zaměstnání v Anglii zahrnuje:

- Touha pracovat pro britské zdravotnické systémy, protože jsou považovány za mnohem lepší než to, co hodně pracovníků z EU najde, když pracuje jinde v zahraničí.

- Příležitost být dobře placen materiálními i jinými odměnami za práci, která má opravdový smysl. 

- Šanci najít zaměstnání, které si člověk užívá, což je lepší než se usazovat v zaměstnání, které si člověk ponechává jenom kvůli chudé výplatě v rodné zemi.

- Občané EU žijící a pracující v zahraničí jsou vnímáni jako vzdělaní a úspěšní; zatímco jsou dnes v Anglii pro práci vítáni.

Britská vláda obecně podporuje pracovníky z EU, aby přijali prospěšnou práci v národním zdravotnickém systému. Zároveň je tady politika otevřených dveří pro evropské zdravotnické pečovatele, kteří si přejí pracovat v Anglii, kde je libra stále silnější než euro.

EU zaměstnání zdravotní péče v Anglii

Pro EU zdravotníky, kteří jsou ochotni se přestěhovat do Anglie a přejí si pracovat v národním zdravotnickém průmyslu nebyl nikdy lepší čas. Vlastně existuje mnoho Evropanů žijících a pracujících v Anglii, kteří si vydělávají skvělé živobytí. Například pokyny britské vlády uvádí, že pracovníci z EU můžou být přijati do NHS, když jsou kvalifikovaní. Tudíž najít si zaměstnání v NHS může být vynikající cestou EU pracovníků k tomu, aby prorazili do tohoto vzrůstajícího zdravotnického průmyslu.

Plat a kvalifikace

Plat
Pro zaměstnání pečovatele není v UK žádný pevný plat, přesný plat bude záviset na mnohých faktorech, jako například: zkušenosti, kvalifikace, úroveň mluveného anglického jazyka, velikost zaměstnavatele, obtížnost pečovatelské práce, odpracované směny a kde se práce nachází.
Obecné poradenství o výši platu je poskytnuta níže.
Mzdy pro asistenty v pečovatelských domech se pohybují mezi £6.50 a £7.50 za hodinu. Normálně to zahrnuje 35 – 45 hodin za týden. 
Mzdy pro live-in pečovatele, který pracuje pro pečovatelskou agenturu budou mezi £350 – £500 za týden. Je to sedm dní týdne a musíte být vždy k dispozici.
Mzdy pro live-in pečovatele pracujícího přímo pro rodinu budou mezi £200 - £400 za týden. Normálně to zahrnuje 5 nebo 6 dní týdně.
Mzdy pro komunitního pečovatele budou mezi £7 – 8 za hodinu, ze kterých ale 40 - 60p budou použity na vaše nájemní výdaje, jelikož vám nebude poskytnuto ubytování a budete povinen denně jezdit do práce.

Kvalifikace
Jako pečovatel v UK můžete začít pracovat i bez žádných specifických kvalifikací, žádné nejsou požadované.  To ale neznamená, že nebudete potřebovat trénink. Některé pečovatelské kvalifikace jsou nabízeny v National Vocational Qualification (NVQ) 1, 2 a 3 úrovně, a někteří zaměstnavatele budou naléhat, abyste tuto kvalifikaci získali.
Je také důležité poznamenat, že abyste se mohli ucházet o pozici pečovatele v UK podle legálních požadavků, nesmíte mít žádný trestní záznam. Může být také požadována trestní kontrola v UK i vaší rodné krajině.
Vysněné zaměstnání zdravotní péče v UK

Navíc je nespočet online referencí od šťastných EU pečovatelů, kteří našli jejich „vysněnou práci“ v UK. Například dlouhodobá ošetřovatelka, rodilá Němka, vysvětlila, že „většina občanů EU mluví anglicky“ a tudíž si dnes můžou najít dobrou práci ve svém zdravotnickém oboru v UK. Ošetřovatelka narozená v cizině řekla, že nikdy nesnila o tom, že odejde z jejího rodného Berlínu a přestěhuje se do Londýna, ale „pracovní příležitost je pracovní příležitost,“ a Britové vypadají, že za zdravotní péči dnes platí lépe.

Celkově je velká poptávka po zkušených zdravotních pečovatelích z celé Evropy, říkají britští vládní úředníci, kteří jsou optimističtí, když přijde na najímání zdravotních pečovatelů na dobře placené pracovní místa v místních zdravotnických službách celostátně po celém UK.